BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Apie interneto svetaines

WEB Dizaino paslaugų sferos problemos

Parašė R. A., 2013-01-01, Internetas, Tinklalapiai, WEB Dizainas

Šis internetinis tinklaraštis daugiau aktualus žmonėms, ieškantiems interneto svetainių kūrimo paslaugų arba besidomintiems WEB Dizainu.

Pirma problema su kuria susiduria pradedantys veiklą arba ieškantys WEB Dizaino sferoje darbo:

Žmonių nežinojimas kas yra laisvai samdomas darbuotojas ir individuali veikla.

Video, kuriame gan išsamiai pasakojama apie įvarius niuansus dirbant su laisvai samdomais specialistais.

Pavyzdžiui CV.lt svetainė, gal vienintelė, turėjo išskirtą WEB Dizaino sferą kategorijose. Bet tik papildomuose darbuose. O darbo pasiūlymų ieškant, reikia rinktis artimiausią interesų sferą: IT, telekomunikacija. Vadinasi, WEB technologijų sferos specialistai negali turėti pastovaus darbo, tik uždarbiauti papildomai? Aišku, IT sferoje būna ir WEB specialistams skelbimų, bet, tuomet, kam išskirti būtent tik papildomuose darbuose WEB Dizaino kategoriją? Bet, kaip ten bebūtų, tai tikrai nedidelė problema. Gal netgi visai ir ne problema, nes laisvai samdomiems darbuotojams yra specializuoti puslapiai (nuorodoje puikus pavyzdys problemų su skelbimais) ir, manau, kas, ko ieško, tą ir susiranda. O žmonių nežinojimas kas yra laisvai samdomas darbuotojas, pasireiškia kitaip. Bet kadangi be konkrečių pavyzdžių sunku tai paaiškinti, geriau apie tai nerašysiu. Jei reikės laisvai samdomo darbuotojo, gal patys suprasite kur ir kokia problema.

Susiję: Straipsnis apie individualią veiklą (verslas.banga)

Antra problema:
Visų pirma, sąžiningas ir nenorintis apsimeluoti, jaunas žmogus, susiduria su problemomis dėl darbo paieškų. Skelbimų reikalavimai (kiek teko ieškoti darbo apie 2005-2010 metus): minimaliai nuo 2, 3 metų patirtis. O pasitaiko ir 10 metų! Reikalauja, kaip taisyklė, daugybės WEB sferos programavimo kalbų žinių. Atrodo, kad programuotojas parašo skelbimą.  Kiek pavyko išsiaiškinti, vadovai nori sutaupyti (turėti ir dizainerį, ir programuotoją viename) ir nesiruošia skirti laiko mokymams. Turiu pridurti, kad tai buvo prieš keletą metų (apie 2007/8 metus). Dabar atsirado kiti reikalavimai. Nežinia kam ir kodėl. Bet kadangi nežinia kas bus vėl po kiek laiko, apie tai irgi nerašysiu. Tiesiog, rašant skelbimą, reikia realiai mąstyti ar tikrai viso to reikia.

Trečia problema: konkurencija. WEB Dizaino sferoje labai daug įmonių ir laisvai samdomų specialistų. Gal dėl to, kad kurti internetines svetaines galima išmokti ir savarankiškai, besidomint informacija internete (nors vien to nepakanka).

Ketvirta problema: klaidingas įsivaizdavimas, kad programuotojas, tai žmogus, sėdintis su kompiuteriu ir rašantis kažkokius skaičius, ar kuriantis programas, žaidimus. Yra labai daug įvairiausių programavimo kalbų. WEB dizaino sferos programavimo kalbų pažinimas prasideda nuo paprasčiausio HTML failo kodo atskleidimo.

Susijusi problema, apie kurią šiek tiek užsiminiau, yra WEB programuotojų maišymas su WEB Dizaineriais. Nors, be abejo, pasitaiko WEB programuotojų kuriančių ir dizainą. Taip pat, paminėčiau, kad WEB administratorius, analogiškai skiriasi nuo interneto svetainių kūrėjo. Turėčiau vėl pridurti, kad nuo šio tinklaraščio paskelbimo datos, praėjo nemažai laiko ir kai kas šiek tiek pasikeitė. Bent jau, kiek tai matosi pagal darbdavių skelbimus, panašu į tai, kad jau skiriama, kurie darbai priklauso programuotojui, kurie dizaineriui. Bet WEB administratoriaus pareigybė darbo skelbimuose vis dar retas atvejis. Kiek man teko domėtis šiuo klausimu, paprastai WEB administratoriaus darbą atlieka specialistai sukūrę svetainę.  Arba parengiamas (apmokomas) svetainės priežiūrai žmogus (dažnai nespecialistas). Nors tai, be abejo, dar priklauso nuo to, kiek informacijos svetainėje, kokio sudėtingumo turinio valdymo sistema ir kaip dažnai informaciją reikia redaguoti. Yra svetainių, ypač socialinių, kur WEB administratorius turi tikrai nemažai kasdienio darbo. Taip pat, norėčiau paminėti, kad priklausomai nuo to koks bus parinktas darbuotojas, atitinkama bus ir tvarka. Labai dažnai internete esu susidūrusi su piktybiniu administravimu ir analogiška tvarka, pastebima ne kiekvienam. Nenoriu smulkmeniškai pasakoti situacijų, kad neužkrėsti blogu pavyzdžiu kitų. Grįžtant prie WEB administratoriaus nepripažįstamų pareigų, kyla klausimas tuomet, kaip surandami specialistai administruoti įvairius puslapius, kur daug darbo su svetainės turiniu. Įvardinčiau tai kaip penktąją problemą, bet kažin ar kas su manimi dėl to sutiktų. Nes kaip jau minėjau, WEB administratoriaus pareigybė vis dar reta darbo skelbimuose ir kaip ir niekam nereikalinga… Jei kas nors vėl pasikeis, tai šaunu. Gerai, kada viskas keičiasi tik į gerą.
Apibendrinus: kiekvienas yra savo srities specialistas ir universalų, deja, nėra. Kaip to benorėtų darbdaviai.

Penktoji problema: pavadinkim ją WEB dizaino spalvų problema. Ir tai būtų aktualu ne tik WEB sferai. O apskritai dizaino sferai. Tai žmonių baimė tamsioms spalvoms. Sakykim, ar jums būtų gražu tamsios spalvos, nors ir labai profesionalaus dizaino, vizitinė kortelė? Ar mielai ją imtumėte kaip kažką teigiamo? Nežinau kaip visi - ką galvoja, bet manau, kad tamsią vizitinę kortelę deramai įvertins tik šios sferos specialistai. T.y. dizaineriai. O paprastiems žmonėms, yra užsiciklinęs klaidingas suvokimas, kad tai kas gerai, turi būti šviesu - balta. Tas pats kalbant apie tamsių spalvų interneto svetaines ir pan. Nesakau, kad reikia apversti viską aukštyn kojom ir ten kur gerai, kurti tamsiomis spalvomis, o ten kur blogai baltomis. Ne. Reikia galvoti logiškai. Kas, kur, kam tinka, pagal  paslaugas ir pan. Kam daugiau skirtas turinys, kokių lankytojų tikimasi ir pan. Ir nereikia kvailai pulti tamsiomis spalvomis svetainių, jei nesuprantate kam visa tai.

Šešta problema: nėra įstatymo nustatančio reikalavimus individualioms interneto svetainėms. Yra reikalavimai tik valstybinių įstaigų svetainėms. Tokiu būdu, atsiranda piktybinių ar aplaidžių tinklalapių kūrėjų. Nors, paprastai, dažniausiai, socialiniai tinklapiai turi savo taisykles, bet tai nereiškia, kad jos yra geros ir kūrėjai ar administratoriai patys jų nepažeidžia. Be to, turėčiau paminėti, kad yra kiti įstatymai, kuriais remiantis galima reguliuoti skelbiamą informaciją. Bet kada susiduri su šia problema konkrečiais atvejais, supranti, kad ar ne tik pagrindinė problema ir yra ta, jog nėra mano minėto įstatymo. Kuris netgi drįsčiau teigti, kad turėtų būti globalus. Ananlogiškai kaip copyright.

Pridurčiau, kad mano nuomonė yra labai subjektyvi. Gal yra kas jokių, čia aprašytų, problemų nepastebi ir neturi.

O čia, vienas iš aiškiausių pavyzdžių, paprastam vartotojui. Problema su svetainės funkcijomis, kada jos nefunkcionuoja arba nepilnai funkcionuoja (kartais netyčia, kartais ne):

Webdesign (scribd)

Šiuo atveju, kalčiausia ne tiek failų talpinimo svetainė, kiek blogas.lt. Bet paprastam vartotojui, net ir paspaudus ant nuorodos, atrodys (spėju), kad tai ne blogas.lt problema. Kvailumas yra didžioji pasaulio problema, kuria ir naudojasi tokių nefunkcionuojančių svetainių kūrėjai, administratoriai, piktybinių veiksmų specai.

© 2009 R.A.

Patiko (4)

Rodyk draugams

:, ,

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.

Paieška

Įrašykite ko ieškote:

Vistiek neradote? Susisiekite nurodytais kontaktais arba palikite komentarą

Nuorodos

Keletas rekomenduojamų draugų...