BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Apie interneto svetaines

Google paieška - šiukšlių saugykla?

Parašė R. A., 2009-08-20, Internetas, Kita, Tinklalapiai

Šis įrašas yra senas. Vėliau situacija pasikeitė, bet kadangi Google veiklos principai liko tie patys, todėl nusprendžiau, vis tik, įrašą palikti. Gal ir kitiems pasitaiko panašių problemų su Google paieška ir jie užduotų tą patį klausimą koks yra pavadinimas.

Nežinau kaip kitiems. Mano informacijos internete yra tikrai daug, bet daugiau nei pusė to ką suranda google, dažnai, man nepriklauso.
Rezultatai nuolat keičiasi, bet to, ką reikėtų, kad surastų, neranda. O ką randa, ne man priklausančio, nekaip atrodo ir nors turėdamas google account, gali rezultatus kažkiek pakoreguoti, pašalinti tai kas nepatinka, bet labai greit, po kelių minučių, jie vėl atsinaujina ir jau būna vis kiti. Ir atsiranda vis tiek tie patys ištrinti, kurie daro didelę žalą. Ir jaučiuosi tarsi šantažuojama.

Ko “visagalė” google neranda, nors būtų gerai, jei surastų ir kodėl?
Tuo labiau, kada kartais iškapsto komentarus straipsnių ir įvairiausias smulkmenas, kurios kitus klaidina. Dažnai priskiria dviprasmiškais pavadinimais rezultatus, kur net nėra jokio mano įrašo. Pavyzdžiui forumų temas kai kurias randa, kai kurių ne. Ir randa ne tas kurios ištaisytų, paviršutiniškai vertinant, klaidinantį įspūdį. Ir t.t.

Vienas konkretus pavyzdys, kaip gudriai Google organizuoja žaidimus ir klaidinimus:

Kada parašiau tinklaraštį apie Moterų įvaizdį IT sferoje, kur buvęs, kur nebuvęs 09-09-12 išlindo senas 09-04-23 komentaras (blogas.lt), nežinia iš kur, tarp Google rezultatų, parašius mano pavardę. Aišku, daugeliui, kurie komentarų nepaskaito, nepasigilina, atrodo, kad esu autorė to nevykusio, mano nuomone, blog’o, kur šaipomasi iš moterų eilinį kartą (todėl jo nereklamuosiu). Dar kas vis dar veikia analogišku - blogu principu, randant ne tą, ką reikia - blogas.lt paieška. Parašius paieškos laukelyje mano vartotojo vardą (galite patikrinti patys), blogas.lt paieška randa ne visus mano komentarus, o tuos kuriuos randa, atrodo nekaip. Visa tai sudaro įspūdį, kad paieškos rezultatai surinkti ar ne tik rankiniu būdu, kas nelabai realu, bet taip yra.

Kartais Google paieška tampa panaši į šiukšlių saugyklą, nes randa įvairiausias smulkmenas ar kas jau senai ištrinta ir dar net man nepriklauso. Nors gal ne kiekvienam tokios problemos, kad kiekvieną dieną rezultatai erzina ir matai kaip daro žalą, nes kitus klaidina.

Mano livejournal analogiškas blog’as, kurio irgi google, bent jau šiuo metu, neranda, todėl tekstą nukopijavau į blogas.lt. Nes blogas.lt tinklaraščiai, lyg prestižinio tinklapio, beveik visad rezultatų pirmoje vietoje :)! Nors BLOGas.lt, palyginti su kitais blogų puslapiais tikrai ne viena iš rimčiausių svetainių. Bet ką darysi. Turi Google naudotis, nes nieko geresnio nėra.

O pagalvojus dar geriau, kalčiausia gal net ne Google paieška, nors jie irgi ne avelės (rašiau jau apie žaidimą naudojantis blogas.lt nuorodų rinkiniais), bet žmonių nesugebėjimas pasiskaityti atidžiau, kas rašoma ir apie ką. Nesugebėjimas susirasti rimtos informacijos ir vietoj to, bukas užsikabinimas, kur tik kas nerimta ar keistai atrodo. Kas įdomiausia, kad neaiškia veikla užsiimančios personos, per google naršant, turi labai rimtą  įvaizdį, bet tik paviršutiniškai.

Šis Google video, kažkuo primena blog.topzone.lt ir BLOGerio patarimus. Beje, neperseniausiai supratau kokia problema su video failais blogas.lt svetainėje. Kaip ten bebūtų, tai blogas.lt problema. Naudokite Mozilla ir rodys.

Dar vieną radau, atspindintį problemą su Google:

Čia šiaip, iš Google store:

Susiję: Google paieška (apie tai, kad yra ko neranda visai, nors turėtų surasti).

Kitos paieškos sistemos:

Yahoo search

Bing.com

Bing and google

AOL search

ir žymiai daugiau.

Straipsniai:

Microsoft ir Bing

Microsoft ir Yahoo

Microsoft ir Yahoo susitarė dėl bendros interneto paieškos

Patiko (0)

Rodyk draugams

:,

komentarai (2) | “Google paieška - šiukšlių saugykla?”

  1.   ENORCA rašo:

    ;D mane prajuokino, kuom tu čia pasipiktinai :> Siūlau pasidomėti KAIP konkrečiai veikia paieška ir KOKIAIS kriterijais ji vadovaujasi :> Žmonės net pragyvena iš to, kad tam tikrus puslapius visą laiką palaiko googliaus paieškos pirmoje vietoje pagal tam tikrus žodžius ;D

    iš esmės - kuo daugiau nuorodų iš kitų puslapių eina į tavo puslapį, tuo jis aukščiau pagal gooliaus paiešką :> čia žinoma supaprastintas variantas, nes atsižvelgiama ir į puslapius iš kurių nuorodos eina, ir į jų amžių ir panašiai - 100 savaitės senumo nuorodų iš kitų blogų gali nieko nereikšti prieš kokio puslapio giganto metų senumo nuorodą ;D ir taip toliau, ir panašiai :)

  2.   R. A. rašo:

    Domėjausi.

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.

Paieška

Įrašykite ko ieškote:

Vistiek neradote? Susisiekite nurodytais kontaktais arba palikite komentarą

Nuorodos

Keletas rekomenduojamų draugų...