BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Apie interneto svetaines

BLOGas.lt - blogai?

Parašė R. A., 2009-03-17, Internetas, Tinklalapiai

Gal keistas svetainės vardas - blogas.lt, parinktas kaip pasiteisinimas?

Tikiuosi neįsižeis blogas.lt kūrėjai ir administratorius, bet užsiregistravusi jų puslapyje, dar senoje svetainės versijoje, nustebau kiek daug keistų keblumų. Norėjau pasiskųsti visiems, atkreipiant dėmesį į tai. Kaip ir išsiaiškinti kodėl tiek buvo problemų. Vėliau daug kas pasikeitė, atsinaujino į gera. Kaip ir pavyko išsiaiškinti kodėl nieko negalėjau redaguoti, užsiregistravusi pirmus keturis kartus. Bet vis tik, kodėl internetiniai straipsniai vadinami “blògais”? Pagalvojau ar tik svetainės vardas parinktas toks ne veltui. Nors nerimtus blogas.lt įrašus kuria, t.y. straipsnius rašo ne patys tinklapio kūrėjai ir tiek daug problemų, dėl sukurtos internetinės sąskaitos aktyvacijos, matyt, buvo tik man, nepaisant to, kad interneto svetainių funkcijas greit perprantu. Be to, ne visos svetainės man blogos. Kas gerai, to be reikalo nepeikiu.

Iš esmės, viskas lyg ir būtų gerai: redaktorius, galimybė padaryti blog’us matomais tik sau, bet su kitomis analogiškomis svetainėmis, tiek daug problemų, bent jau man, nepasitaikė. Ir naujoji versija, nors ir į gerą pasikeitė, bet vis tiek liko nežinia kam paliktų trūkumų. Nors kiekviena svetainė galima daugiau ar mažiau kritikuoti, ypač kada esi ne pats kūrėjas.

Dabar blogas.lt svetainė jau senokai pasikeitusi. Ankstesnėje versijoje erzino “nuorodų rinkiniai”, kada esi siejamas su kitais BLOG’iečiais ir jų nepageidautinais įrašais, kartais niekuo nesusijusiais su manimi. Nauji šablonai irgi lyg surimtėjo. Ankstesnius buvo galima kritikuoti ne tik dėl tvarkos, teksto išdėstymo, bet ir dėl fonų, bei aplinkos. Puikus pavyzdys, šablonas pavadinimu MANGA, tamsaus fono, su magiška mėlynakė moterimi.
Dėl ko BLOGas.lt svetainė pritraukia tiek daug nerimtų vartotojų, (teisa, dabar jų sumažėjo lyg) kurie, net nesupranta kam yra skirta blog’ai - internetiniai straipsniai, galima tik spėlioti. Manau, kad blogas.lt svetainėje, vėlesniu metu ir ne tik, pasitaikančios gan dažnai pažinčių svetainių reklamos, kuria tam tikrą įvaizdį, ir nežinia nuo ko visa tai prasidėjo. Dažnai pasitaiko, kad pakanka užvesti madas, panaudojant vieną blógą pavyzdį. Galima lygiai taip pat sekti ir geru pavyzdžiu, tik kodėl blogi pavyzdžiai labiau užkrečia, nežinau. Gal dėl to, kad išprovokuoja mėgstančius pasityčioti. Kada užsiregistravusi blogas.lt svetainėje, per vargus, kas buvo ne mano, o svetainės problemos, ėmiau rašyti, pasiskaičiusi kitų įrašus, nustebau ir supratau, kad dėl beprasmybių, pažinčių ieškotojų ir paauglių, kurie žaidžia rašydami internete savo neeiliuotus eilėraščius ar kitus asmeniškumus ir susidaro bloga nuomonė apie visus blog’us. Jaučiau, kad mano įrašai blogas.lt svetainėje, nors buvo ir vieni iš rimčiausių, bet kitų nerimti įrašai darė didelę įtaką. Spėju, vien tik per google paiešką rastas rezultatas, su BLOGas.lt pavadinimu, atrodė keistai ir daugelis nė neskaitydavo ką aš rašau, nesigilindami.

Analogiškuose tinklalapiuose blog’ų pavyzdžiai, kur tiek daug problemų nebuvo:

Blog’o pavyzdys (blogger.com)

Analogiškas pavyzdys (livejournal.com)

Blog’ai (internetiniai straipsniai) būtų labai geras informacijos pateikimo būdas, jaunesnei kartai ir žmonėms, kurie jau pamiršta laikraščius, jei ne įvairiausi trukdymai rašyti rimtai internete. O dar geriau pagalvojus, tinklalapio blogas.lt vardas irgi gudriai sugalvotas. Kelia asociacijas, kad čia kažkas nerimto, blogai ir pan. Nors tokios dviprasmybės susidaro gal tik lietuvių kalboje, bet kas tokį pavadinimą pirmas sugalvojo ir kodėl, nežinia. Blog’ai, be to, būtų galimybė rašyti straipsnius, laisvesnėje formoje, be apribojimų, ko negali rašyti žurnalistai, nes yra nuo daug ko priklausomi. Taip pat internetiniams įrašams atsiveria daug galimybių, kas neįmanoma spaudoje: prisegti nuorodas, užsakyti naujienas, įterpti video peržiūrai skirtą grotuvą (media player) ar kitą internetinių svetainių programavimo kalbos objektą (Flash, Audio failą ir t.t.). Yra galimybė redaguoti tekstą vėliau, t.y. atnaujinti informaciją, komentuoti, kurti apklausas su balsavimo galimybe ir trumpai tariant, turėti tarsi savo mažą svetainę, su tam tikromis administravimo teisėmis.

Įdomu būtų sužinoti ar ir kitiems pasitaikė panašių problemų blogas.lt svetainėje, kurias plačiau aprašiau: livejournal.com ir blogger.com (yra apklausa).

Beje, po BLOGas.lt atsinaujinimo lyg ir atrodė viskas gerai. Bet vėliau vėl prasidėjo panašios problemos, kurios suprantamos geriausiai man. O iš šalies stebintiems, kadangi nemato redaktoriaus iš vidaus, sunku jas suprasti. Klausiau bendruoju blogas.lt elektroniniu, dėl keistų problemų, bet svetainės administratorių arba tas nedomina, arba nežinau. Galiu tik nuspėti, kaip atsiranda BLOG’iečių, kurie puikiai tvarkosi ir turi įvairiausių privilegijų, nors matosi iš rašymo stiliaus, kad jie nėra “specai”. O aš puikiai besitvarkydama kitose, dar sudėtingesnėse interneto svetainėse, vis skundžiuosi dėl blogas.lt keistumų, neveikiančių funkcijų ir kažkokio piktybinio administravimo. Dar radau BLOGas.lt svetainės tinklaraštį apie atnaujinimus ir problemas. Deja, komentavimo galimybė dabar jau išjungta ir negaliu net publikuoti savo nusiskundimo, kas neveikia, nors turėtų.

Įterptų video BLOGas.lt svetainėje nerodo su IE (Internet Explorer interneto naršykle). Todėl rekomenduoju naudoti pvz.: Mozilla.

Ir pabaigai pamąstymams ar blogas.lt gerai:

BLOGas.lt Tūkstantmečio odisėja. Ir jei patinka, Tūkstantmečio odisėjos valdiklis (priedas blog’ui).

Man pasirodęs labai tinkamas prie šio tinklaraščio blogas:

Originalas.blogas.lt

Rekomenduoju:

www.topzone.lt

BLOG’erio patarimai

Ir kas be ko:

wordpress.org

2009-03-15 © R. A.

Į pradžią

Patiko (0)

Rodyk draugams

:

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.

Paieška

Įrašykite ko ieškote:

Vistiek neradote? Susisiekite nurodytais kontaktais arba palikite komentarą

Nuorodos

Keletas rekomenduojamų draugų...